תיאום-תורים-למאבחנים-פורטל-קשב-וריכוז
תור למומחה מומלץ

מערכת תיאום תורים

דורון מירב – מבחן MOXO

תוכן עניינים

מומחה-קשב-וריכוז (1)

מירב דורון הינה פסיכולוגית חינוכית מומחית העוסקת כעשרים וחמש  שנה בתחומי הפסיכולוגיה השונים. מירב דורון  עובדת גם במסגרת שירות ציבורי, וגם במגזר הפרטי, מה שמעניק לה פרספקטיבה רחבה ביותר על הבעיות השונות המטרידות את האנשים כיום. גב’ דורון עוסקת בעיקר  באבחונים למטרות שונות והכנה לראיונות עבודה וקבלה ללימודים.

מלבד עבודתה הפרטית, מירב דורון מנהלת מזה שמונה שנים את השרות  הפסיכולוגי חינוכי והמרכז הטיפולי של המועצה המקומית סביון. בעבר עסקה בנהול משאבי אנוש בחברת הייטק והעבירה הדרכות ומיונים לצוותים שונים, מה שמאפשר לה להכיר את העולם הזה מבפנים, וגם להעניק תמיכה מלאה עבור אנשים הרוצים, אך חוששים, להיכנס לתחום זה. ניסיונה הרב של מירב דורון הופך אותה לסיוע הטוב ביותר עבור אנשים הזקוקים לאבחונים שונים.

המהות של מבחן MOXO

מבחן MOXO זהו מבדק ממוחשב שלא אורך זמן רב (15 דקות לילדים ובני נוער, 18 דקות עבור אנשים מעל גיל 18), אך מעניק תובנות רבות וחשובות על מצבו הקוגניטיבי של האדם מכל הבחינות. מבחן MOXO בודק באופן פרטני את ארבעת מרכיבי הקשב: קשב, ריכוז, היפראקטיביות ואימפולסיביות. כל אלה מאפשרים לפסיכולוגים המטפלים להגיע למידע החיוני עבור יצירת טיפול מאוד מדוקדק ומכוון. בעבר, המבחנים נועדו להכריע אך ורק האם קיימות הפרעות קשב וריכוז או לא. מבחן MOXO, לעומת זאת, מאפשר לדעת איזו בעיה ספציפית מפריעה לאדם ללמוד בצורה נאותה. כאשר מדובר בהיפראקטיביות, למשל, הטיפול הינו שונה לגמרי, מאשר במצב שבו יש פשוט בעיית קשב. לפיכך, מבחן MOXO מאפשר למנוע מאנשים רבים טיפולים לא מתאימים, כאלה שלא רק שלא עוזרים להם, אלא לעיתים אפילו פוגעים ומזיקים, על ידי יצירת בעיות חדשות (בעיות במרכיבי קשב שלא היו לפני ן) במקום ליצור את התנאים הדרושים למיגור התופעה הקיימת. מבחן MOXO מאפשר לקבל את המידע המלא על מצבו של האדם, וידע זה כוח, המאפשר להביא לשיפור הרבה יותר מהיר. 

היתרונות של ביצוע מבחן MOXO תחת פיקוחה של מירב דורון

מירב דורון הינה פסיכולוגית חינוכית מומחית בעלת ניסיון של כעשרים וחמש שנה בתחום אבחון לקויי למידה. במסגרת עבודתה היא פוגשת בילדים ובני נוער הסובלים מהפרעות קשב וריכוז וכמו רוב אנשי המקצוע מחפשת כלים חדשים וטובים לאבחון נכון אחראי ומקצועי.מירב דוברת אנגלית ברמת שפת אם ועוסקת, בין השאר, בתרגום מאמרים אקדמיים בתחום הפסיכולוגיה. עובדה המאפשרת לה להשאר מעודכנת בכל החידושים האחרונים באבחונים הפסיכולוגיים.

במסגרת פניה לאבחוןאצל מירב דורון אפשר לעבור אבחונים שונים, כולל מבחן MOXO , כמו גם אבחונים אישיותיים ופסיכולוגיים. כל אלה, יחד עם הגישה האישית של מירב דורון, מאפשרים למטופל להגיע לשלב התאמת הטיפול בהיותו רגוע ונינוח, ולאבחונים להיות מדויקים ביותר. מבחן MOXO המבוצע על ידי מירב דורון מספק את המידע המלא ביותר, ומאפשר לבנות תכנית התערבות טיפולית במסגרת המוסד החינוכי,וכן להשתמש בתוצאות ובהמלצות למטרת קבלת התאמות בדרכי היבחנות בבית הספר התיכון או במוסדות להשכלה גבוהה. מבחן הMOXO בשילוב עם מבחנים נוספים מאפשר לרדת לעומקם של הקשיים ולבנות תכנית מתאימה לסיוע.

בסיום האבחון מקבל הנבדק דוח מפורט המתאר את תוצאות האבחון (כולל פלט ממוחשב) ואת ההמלצות שגזרות ממנו.

 

מומחה-קשב-וריכוז (1)

שתף עמוד זה