תיאום-תורים-למאבחנים-פורטל-קשב-וריכוז
תור למומחה מומלץ

מערכת תיאום תורים

מרכז תמר – אבחונים וטיפולים תחת קורת גג אחת

תוכן עניינים

מומחה-קשב-וריכוז (1)

מרכז תמר הינו מרכז טיפולים המתמחה באבחונים ובטיפולים מסוגים שונים; אבחון וטיפול בקשב וריכוז, אבחון וטיפול בלקויות למידה, טיפול בתחומי בריאות הנפש, ואבחון וטיפול בתחומי התפתחות הילד כגון ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת, פיזיותרפיה ופסיכולוגיה התפתחותית. הטיפולים במרכז מיועדים לבני כל הגילאים – ילדים, בני נוער, מבוגרים ומשפחה. מרכז תמר הוקם על ידי תמר מוזס, פסיכיאטרית מומחית לילד ולמתבגר. במרכז פועלים מומחים בתחומים שונים של האבחון והטיפול, כמו פסיכולוגים, פסיכיאטרים, ומטפלים פרא רפואיים.

מטרת המרכז היא לספק תחת קורת גג אחת את כל האבחונים והטיפולים בתחום בריאות הנפש והתפתחות הילד. ישנו יתרון מובהק לאבחון וטיפול במרכז רב תחומי: במכון רב תחומי יש צוות מגוון, אשר יכול לתת מענה רחב לבעיות וקשיים מורכבים של הילד ומשפחתו. למשל, לא אחת יש צורך לשלב בטיפול מומחים מתחומים שונים. כאשר המומחים עובדים ביחד ומכירים זה את זה, מהווה השילוב יתרון בטיפול מבחינה אפקטיבית והשגת תוצאות בזמן קצר יותר. יותר מכך, עבודת הצוות מאפשרת לשים את צרכיו של הילד ומשפחתו במרכז תשומת הלב.

במרכז תמר פועלות שלוש יחידות;

  1. יחידה רגשית הכוללת בתוכה טיפולים ואבחונים פסיכיאטרים, פסיכולוגים וטיפולים באמצעות הבעה ויצירה- טיפול באמצעות אומנות, תנועה, דרמה.
  2. יחידה התפתחותית הכוללת בתוכה אבחונים וטיפולים בריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה וקלינאות תקשורת. היחידה ההתפתחותית מבצעת טיפולים פרטניים או קבוצתיים עפ”י הצורך של הילד.
  3. יחידת אבחון הכוללת אבחון קשב וריכוז, אבחון לקויות למידה, אבחון פסיכולוגי ומתן חוות דעת משפטיות. על מנת לאבחן הפרעת קשב וריכוז נדרש לבצע אבחון ממוחשב ואבחון רפואי, במרכז תמר ניתן לעשות את שניהם. מבדק BRC, למשל, הוא מבדק נוירו-קוגניטיבי ממוחשב, אשר מאפשר לקבל תמונה מדויקת של היכולות והקשיים הקוגניטיביים של הנבדק בתחומי קשב, שפה, יכולת מוטורית, יכולת תחושתית, זכירה, תפקודים ניהוליים, כמו יכולת תכנון, למידה מטעויות ועוד. המבדק מתייחס לכל טווח הקשב – מתמשך, קצר, סלקטיבי ועוד. המבדק מתייחס גם להערכת זמן ולזמני תגובה של הנבדק. המבדק מתבצע מול מחשב, במשך שעה וחצי. לאחר ביצוע המבדק התוצאות נבדקות ומנותחות ע”י דר’ תמר מוזס- דבר אשר מאפשר המשך אבחון מהיר באמצעותה. כדאי לדעת שהפגישות עם דר’ תמר מוזס מוכרות בכל קופות החולים לצורך החזר בגין ייעוץ מומחה.

באתר מרכז תמר מאמרים רבים שיכולים לסייע לקבל מידע בתחומים רלבנטים שונים. כך, לדוגמה, במאמר כיצד תזהה אם לילדך בעיה חברתית, ניתנים טיפים להורים כיצד להתייחס לעובדה שילדם מבודד חברתית. מאמר אחר מציע להורים טיפים כיצד לסייע לילדם בהכנת שיעורי בית. למשל, המאמר מציע להורים לבודד את הקשיים של הילד בזמן הכנת השיעורים וודאי שלא להכין אותם בעצמו. לאחר מכן מציעה כותבת המאמר, מורה ללקויות למידה, להתמקד בכל פעם בקושי אחד ולסייע בו. לדוגמה, אם הילד מתקשה לנסח את התשובה, לעזור לו בתחום הזה. המאמר גם מציע כיצד לבצע זאת.

מרכז תמר פועל יחד עם קופות החולים וחברות הביטוח (באמצעות חברת פמי פרימיום וחברת BE WELL), עיריות שונות ובתי ספר פרטיים.

מרכז תמר ממוקם ברחוב שקט בצפון הישן של תל אביב, במבנה מרווח, המותאם לטיפול בילדים ונוער

ומאפשר מתן טיפול תוך הקפדה על פרטיות, בטיחות ונוחות.

אתר האינטרנט של מרכז תמר: www.tamar-center.co.il

מומחה-קשב-וריכוז (1)

שתף עמוד זה